Як повідомляє "Наша армія", боєць отримав важке поранення у липні 2014 року під Савур-Могилою.

"Ворожа куля 7,62 увійшла в бік, пробила таз, прошила тіло і рикошетом від пластини бронежилета увійшла в черевну порожнину, зачепивши кишечник", — розповів Валентин.

Військовому зробили вісім операцій в Україні, однак значного покращення не сталося. Під час восьмої операції Ковальському видалили кілька метрів кишки. Він катастрофічно втрачав вагу.

Батьки Валентина на зібрані самостійно кошти відправили його на обстеження до Ізраїлю. А там з'ясувалося, що, крім проблем з кишечником, у хлопця почали відмовляти нирки. Потрібна була операція, яка коштувала 80 тисяч доларів. Гроші вдалося швидко зібрати завдяки волонтерам.

Два місяці інтенсивного лікування в Ізраїлі дали позитивний результат.

Я був вражений милосердям тамтешніх лікарів. Полковник медичної служби ізраїльської армії Йором Клайн, дізнавшись, що я десантник і постраждав у бою з російськими агресорами, відмовився від гонорару у 50 тисяч доларів за проведені оперативні втручання,
— зазначив Валентин.

Сьогодні боєць поступово набирає вагу і не полишає мрію повернутися в 95-у аеромобільну бригаду.

Валентин Ковальський отримав "бойове хрещення" на горі Карачун. Потім було звільнення Слов’янська, бої за Лисичанськ, а згодом і фатальний марш-кидок під Савур-Могилу.