Якщо країна не буде до себе впускати без цього паспорту, то людина не зможе вилетіти зі своєї локації. Про це в ефірі 24 каналу розповів експерт з туризму Антон Тараненко.

До теми Україна готується до запровадження паспортів вакцинації проти COVID-19, – Ляшко

"Це буде, я думаю, працювати, як віза. Коли ми летимо у США, нас питають її не під час перетину кордону, а перед тим, як ми сідаємо в літак", – зазначив він.

На його думку, авіакомпанії, які виконують рейси до певних країн, будуть заздалегідь попереджувати і перевіряти наявність у пасажирів підтверджувальних документів.

Невідомо, скільки країн долучиться до запровадження паспортів вакцинації, – Тараненко

Експерт зауважив, що проти цієї ініціативи активно виступає Франція. Там вважають, що робити якийсь загальний реєстр всіх мешканців і на цьому будувати єдину систему – неправильно. Тому що всі ці дані мають велике значення для кожного.

В інших країнах наголошують, аби не було підробок і існувала одна база, треба впроваджувати єдину систему. "Невідомо, скільки країн долучиться і скільки є проти", – відзначив Антон Тараненко.

Він припустив, що це може бути якась база даних, з якої кожна країна, що має свій стандарт, передаватиме туди дані. І при проходженні паспортного контролю офіцер може відкрити її і подивитися, чи вакцинована людина.

Також є ініціатива Міжнародної асоціації авіаперевізників. Вони готують своєрідний travel-passport, де буде міститися повна інформація про подорожувальників,
– прокоментував він.

Втім експерт з туризму не знає, наскільки така система буде прийнятна для інших країн.

Раніше Польща планує видавати паспорти вакцинації після щеплення від COVID-19: деталі

14 січня міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що українці, як і європейці, отримуватимуть паспорти на підтвердження щеплення від коронавірусу. А масову вакцинацію в Україні розпочнуть у лютому 2021 року.