Чи будуть в Україні паспорти вакцинації проти COVID-19

Україна готується запровадити паспорти вакцинації проти коронавірусу. Про це 19 січня заявили в ефірі одного з українських телеканалів із посиланням на головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, пише 24 канал.

До теми Ляшко пояснив, чому Україна пасе задніх у вакцинації проти COVID-19

"Держава зацікавлена зробити щеплення безоплатно для всіх верств нашого населення", – запевнив Ляшко. І має для цього всі ресурси. А дані про щеплених будуть заносити до електронної системи охорони здоров'я.

Коли ж на міжнародному рівні запровадять обов'язкові паспорти вакцинації, то українські лікарі вже будуть готові оперативно видати довідку про щеплення.

Що про COVID-паспорти в Україні говорили раніше

  • 14 січня міністр охорони здоров'я Максим Степаном заявив, що українці, як і європейці, отримуватимуть паспорти на підтвердження щеплення від коронавірусу. А масову вакцинацію в Україні розпочнуть у лютому 2021 року.
  • А 11 січня головний санлікар Віктор Ляшко говорив, що Україна вже вивчає питання COVID-паспортів. З акцентом на те, може чи не може вакцинована людина інфікувати інших.

До слова, як працюватиме система паспортизації вакцинованих проти коронавірусу в наших сусідів – у Польщі – можна прочитати за цим посиланням.


Етапи вакцинації в Україні / Інфографіка 24 каналу

Читайте також Україна зможе використовувати 5 вакцин проти COVID-19: законопроєкт вже у Раді