Уже два місяці Верховна Рада не може почати медичну реформу. Щоб зробити це, потрібно ухвалити три законопроекти, які застрягли на розгляді в профільному комітеті.

Медична реформа

– Ще 7 липня ці законопроекти були зареєстровані в Раді, 14 липня вони були включені до порядку денного розгляду Ради, і 16 липня на засідання профільного комітету вони були не розглянуті. Хоча, за регламентом, закнопроекти, які вже є включені, зобов'язані бути розглянутими.

– Міжнародні партнери України, зокрема Світовий банк, написали листа з рекомендацією Комітету прийняти ці законопроекти, але, окрім автономізації закладів, необхідно створити закупівельну агенцію та обрахувати ціну послуги.

Комітет протлумачив рекомендації банку абсолютно навпаки. Світовий банк написав ще одного листа, що їхній перший лист не є причиною не приймати законопроекти.

– Основна причина, яку називають народні депутати, які очолюють Комітет, в тому, що ці законопроекти можуть створити прецедент до приватизації закладів охорони здоров'я.

– Тепер, якщо офіційна позиція фракцій, які формують коаліцію, в тому, що треба робити вольове рішення і починати реформу, то ці законопроети можуть бути підтримані у ВР і 5 жовтня на погоджувальній раді ми будемо просити ці законопроекти поставити до порядку денного ВР.

Наша система охорони здоров'я досі працює за радянським зразком, тобто держава утримує заклади охорони здоров'я. І громадянин мав би в цих закладах отримувати допомогу безкоштовно. Проте, цих грошей вистачає на оплату комунальних послуг і на мізерну зарплату для лікарів. І пацієнти за все доплачують самі.

– Цивілізована система працює таким чином – гроші йдуть пацієнтам з державного бюджету. Таким чином, левова частка відповідальності лягає на саму лікарню.

– Щоби зробити цей цивілазаційний скачок потрібні три складові – автономні заклади, закупівельну агенцію та ціну послуги. Автономія дає можливість закладам охорони здоров'я самим вести господарську діяльність під контролем громад.