У інтерв'ю виданню НВ головний санлікар країни та заступник очільника МОЗ Віктор Ляшко розповів, що у першу чергу вакцина необхідна тим людям, які забезпечують "життєдіяльність країни".

До теми Як Україна отримає вакцину проти коронавірусу: в Офісі Президента назвали три варіанти

За словами головного санітарно лікаря країни, це: медики, правоохоронці, вчителі і прикордонники.

Одразу після них вакцинуватимуть групу з найвищою летальністю, а саме людей віком від 60 або 65 років. Згодом щеплення нададуть літнім людям з хронічними хворобами, цукровим діабетом, серцево-судинними захворюваннями.

Ляшко підкреслив, що механізм глобального доступу до вакцин проти COVID-19 "COVAX" виділить вакцину для 20% населення. Україна є у переліку країн, які отримають вакцину в межах цієї ініціативи.

Такі препарати можуть потрапити в країну трьома шляхами: за повною ринковою вартістю, з певним відсотком від ринкової вартості або повністю безкоштовно.

Нещодавно заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква повідомив, що усі ці шляхи є реальними й цілком ймовірно, що всіх з них будуть реалізовані.

Зазначимо, що нині на останньому етапі клінічних випробувань перебувають 10 вакцин. Всього ральними кандидатами стали близько 40 препаратів.