Статистика свідчить, що в Європі в однієї дитини з 350 до 15 років ставлять діагноз "рак". Принаймні 10% дитячих ракових захворювань викликані рідкісними мутаціями зародкових клітин, але причини більшості з них залишаються незрозумілими. Як наслідок, лікарі поки не мають методів профілактики.
Також на тему Чи справді мʼясо може викликати рак
Нове дослідження грудного вигодовування
Проте, нові дослідження вказують на потенційні антиракові властивості материнського молока. Метааналіз колишніх досліджень у цій галузі продемонстрував, що у дітей, які були на грудному вигодовуванні не менше шести місяців, ризик гострого лімфобластного лейкозу, найпоширенішого типу раку у дітей, був на 20% нижчим, ніж у тих, хто отримував грудне молоко менше пів року або харчувався синтетичними сумішами.
Вчені також виявили зв'язок між грудним вигодовуванням та меншою ймовірністю розвитку в дитинстві гострої мієлоїдної лейкемії, лімфоми Ходжкіна та нейробластоми. В дослідженні проаналізували дані 310 тисяч дітей, народжених з січня 2005-го по грудень 2018 року. Вчені оцінили зв'язок між тривалістю виняткового грудного вигодовування та ризиком раку у дітей.
Грудне молоко захищає від раку
Виявилось, що у тих, хто суворо харчувався материнським молоком не менше трьох місяців, ймовірність виникнення гематологічних видів раку, особливо гострого лімфобластного лейкозу, була більш ніж на третину нижчою, ніж у дітей, яких годували грудьми менше часу.
При цьому щодо онкопатологій центральної нервової системи такого взаємозв'язку не виявилося. Щодо інших типів ракових пухлин зниження ризику становило 13%, що вважається статистично значним.
Ці результати мають важливе значення, оскільки вони допомагають медицині просунутися у напрямку запобігання раку у дітей.