Дослідження університету Міннесота тривалістю у 10 років представило дані, що у власників котів на 40 % менші шанси мати серцевий напад. Припускають, що такий ефект має здатність котів знижувати стрес та кров’яний тиск. І навіть, якщо людину все ж виписали з кардіологічного відділення, то тривалість життя буде більшою в тих, кого вдома зустріне тваринка.

Коти муркочуть в діапазоні від 20-ти до 140-ка герц і, за словами медиків, ці звуки мають лікувальний ефект. До прикладу, допомагають загоювати подряпини і переломи кісток. Науковці з університету Міссурі з’ясували, що подружні пари легше переживають критичні ситуації і з меншим рівнем стресу, якщо в домі живе кішка.

Що ж до дітей, то вони отримують не лише хорошого друга, а й справжнього лікаря. Доведено, що такі діти за рік пропускають школу на 9 днів менше, а все через кращий емоційний стан та підвищений імунітет. Він кращий в середньому на 14 %. Шведські лікарі запевняють, якщо ваша дитина змалку грається з котом, то шанси розвинути астму чи алергію на шерсть у неї значно менші.

А якщо у малечі діагностували аутизм, то завести кота — одна з головних рекомендацій лікарів. Чимало досліджень підтвердили, що з тваринкою цим діткам простіше навчитись говорити, фокусуватись на обличчях і посміхатись, в порівнянні з тими, що позбавлені такої компанії.