Взимку ми проводимо більше часу в закритих приміщеннях, де скупчення вірусів більше, а от імунітет слабший.

Дехто вважає, що застуда може перейти в грип. Насправді це два різних захворювання та й провокують їх різні віруси. Проте найнебезпечніший міф, що грип та застуду можна лікувати антибіотиками. Ці ліки діють лише на бактерії, а грип – вірусне захворювання. Антибіотики можуть призначити в разі приєднання бактеріальної інфекції, наприклад, при ускладненні грипу пневмонією.

Щоб уберегти себе і від одного, й від другого слід дотримуватися простих правил. По-перше, мити руки. Віруси грипу живуть на твердих поверхнях аж до двох днів, на одязі – 12 годин, а на руках півгодини.

Учені з університету Арізони підрахували, що хворий співробітник всього за 4 години може наповнити кабінет вірусами. Тож, слід частіше прибирати та рідше торкатись обличчя, аби віруси не потрапляли в дихальні шляхи.

За словами вчених Єльського університету, варто більше спати. Науковці довели, що люди, які спали менше 7 годин, хворіли на застуду втричі частіше, адже брак сну послаблював роботу імунного гену.

Щоб уберегти від недуги вашу дитину, захистіть її від сигаретного диму. Є дані, що через пасивне куріння діти не лише частіше хворіють на респіраторні хвороби, але й довше.