Щороку у Британії 50 тисяч жінок чують страшний діагноз - рак молочної залози. Для кожної п’ятої він стає фатальним. Науковці з університету Вашингтона запевняють: ці цифри можна було б знизити на 15%, якби жінки годували дітей грудьми хоча б до півроку.

Дані підтвердило масштабне дослідження за участі 37 тисяч жінок.

У країні Шекспіра лише 23% молодих мам годують дітей до півроку, у Штатах - 36, а це мінімальний термін лактації, який рекомендує Всесвітня організація здоров’я. Похвалитися можуть хіба що шведки: 98 % починає годувати з народження, а до 6-місячного терміну залишається 72.

Є й інші переваги для здоров’я: грудне вигодовування допомагає швидше повернути форму після пологів. Щоб виробити молоко, тілу доводиться спалювати майже 500 калорій у день. Учені з Пітсбурзького університету зазначають, що в жінок, які не годували малюків грудьми, талія більша на 7 сантиметрів.

Інше дослідження опрацювало дані майже 140 тисяч американок. Жінки, які рік обходилися без дитячих сумішей, мали менший ризик серцево-судинних хвороб, діабету та гіпертензії.

Є й економічні вигоди. Американці підрахували, що на дитячі суміші вони за 1 рік витрачають 800 доларів.

Та все ж головну перевагу грудного вигодовування назвала Всесвітня організація здоров’я: якби кожне немовля годували материнським молоком з моменту народження до 6 місяців, то щороку можна було б врятувати 800 тисяч дітей.