Слабоумство – загальне поняття для близько 100 недуг, найпоширеніша з яких – хвороба Альцгеймера. Деменцію спричиняє відмирання клітин головного мозку. Найгірше, що діагностика можлива лише тоді, коли руйнівний процес триває вже 10-15 років. До того ж хвороба невиліковна, й досі невідомі причини її виникнення.

Вчені з Мінесотського університету ще з 1986 року щорічно проводили когнітивні тести з монахинями і виявили, що чим вищий рівень освіти, тим менші шанси захворіти на деменцію. А ще проаналізували їхні тексти на складність написання та відсутність помилок. Так от ті монахині, які писали краще, жили на 8 років довше.

А от шведські та фінські дослідники опублікували статтю, в якій довели, що люди, які в середньому віці живуть у міцному шлюбі, мають удвічі більше шансів уникнути деменції. А от особи, які овдовіли у віці 40 років і більше та ті, які не знайшли собі пари, ризикують у 7 разів більше.

Лікарі сходяться на думці, що вберегти від недуги може здоровий спосіб життя: потрібно стежити за вагою, кров'яним тиском, рівнем цукру та холестерину – цим ви щонайменше удвічі збільшуєте шанси на щасливі роки у старості.