Про це під час брифінгу "Стан медичного забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України" повідомив директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України Андрій Верба.

"Аптечками в зоні АТО укомплектовано 100% бійців. Крім того, маємо як турнікети, так і джгути, і всі вони є якісними. Зокрема це підтверджують перевірки. Турнікети виробила фірма "АВ-Фарма", — зазначив військовий.

Як відомо, нещодавно розгорівся скандал щодо неякісних турнікетів.

Верба прокоментував і стан здоров’я українського війська.

Відповідно до звіту в рамках 2-6 хвиль мобілізації через військкомати пройшли понад 500 мобілізованих, що хворіють туберкульозом, 400 — гепатитом С і понад 120 — ВІЛ-інфекцією. Ці хвороби діагностували у військовослужбовців вже під час перебування в частинах. Перевіряють всіх активно, але тестів на всіх не вистачає,
— розповів директор Військово-медичного департаменту Міноборони.

Також він підкреслив що всі вищезазначені військовослужбовці проходять лікування, термін якого в середньому складає від 3 до 6 місяців.

За його словами, наразі готуються зміни до нормативної бази, за якими таких мобілізованих можна буде звільнити. Крім того, членів медкомісії, що "пропустили" таких людей, вже дисциплінарно покарано.

Читайте також: Хто і де рятує поранених військових з Авдіївки