Так, трьох українських військових з 66-го покровського військово-польового госпіталю відправлять на лікування до Дніпра.

"Дані хворі до нас поступили 23 числа у важкому стані. Були прооперовані, стабілізовані. Зараз їхній стан дозволяє транспортні планові евакуації залізничним транспортом", — розповіла лікар-анестезіолог Валентина Шевчук.

Двоє з хлопців отримали поранення від обстрілів терористів на Авдіївській промзоні. В третього лікарі підозрюють інсульт. Вояків завантажують у швидкі і відвозять на залізничний вокзал. Тут хворих обережно завантажують в один з вагонів експресу. Разом з ними їдуть лише двоє медиків. Бійці їхатимуть на підлозі — це найбільш комфортне положення для їхнього транспортування. За 2,5 години поранених доставляють до Дніпра, де передають до рук лікарів шпиталю імені Мечникова.

Останніми днями через загострення ситуації на фронті роботи в лікарів побільшало. Багато поранених привозять з Авдіївської промзони. Але до Покровського шпиталю постраждалі потрапляють не одразу. Спочатку їх доставляють до міської лікарні. В залежності від інтенсивності бою та можливості їх евакуювати, це займає від 15 до 30 хвилин.

Медики кажуть — забезпечені майже всім необхідним — дещо постачає держава, щось приходить у волонтерських посилках, які ті надсилають по кілька разів на тиждень. Якщо пораненого можна транспортувати — його перевозять далі. Своїх облич показувати не хочуть. Кажуть, не всі тут люблять тих, хто рятує життя українських воїнів.

Старий корпус Авдіївської міської лікарні був побудований ще у 1963 році. Ліфта тут немає, а операційна — на другому поверсі. Тому коли сюди привозять поранених, лікарям їх доводиться нести на собі.

Сама операційна хоч і простенька, але все, що треба, тут є. Поруч із нею — палата реанімації. Військові лікарі тісно співпрацюють із цивільними докторами.

Читайте також: Як оговтуються українські бійці після страшної ночі на фронті

До війни лікарня мала більше приміщень. Та близькість до так званої "ДНР" все змінила: фасад нового корпусу Авдіївської лікарні виходить якраз на окупований Донецьк, тому і потрапив під удари сепаратистів. А тепер він закриває менший, старий триповерховий корпус

Нині Авдіївська лікарні у жовтій зоні. Та лікарі побоюються, через таку інтенсифікацію бойових дій на околицях міста вона може знову опинитися в епіцентрі війни.