Також представники влади попередили громадян, що вакцинація може зайняти кілька місяців. Кореспондент "Голосу Америки" Богдан Цюпин в ефірі 24 каналу розповів, що більшість британців позитивно ставляться до масового вакцинування, адже "хочуть якнайшвидше повернутись до нормального життя".

Цікаво Перша людина отримала вакцину від коронавірусу: хто ця щасливиця

"Влада попередила, що вакцинація займе місяці, можливо, навіть довше, але передбачають, що людей, яким понад 80 років, зможуть вакцинувати вже до весни", – сказав Цюпин.

За його словами, до 13 грудня у Британії очікують 800 тисяч доз вакцини. Вона прибуде з сусідньої Бельгії.

Людей намагаються переконати в ефективності

Попри те, що більшість британців позитивно реагують на вакцинування, є й ті люди, які мають певні застереження. "Треба переконати людей, що процес відкритий, у нас є вся інформація і ми можемо бути спокійні за те, що ця вакцина безпечна і потрібна", – сказав Цюпин.

Він пояснив, що влада намагається спілкуватись з громадянами та переконувати їх в тому, що все відбувається безпечно. Для цього у ЗМІ постійно говорять про це питання.

Політики намагаються переконати, що процес схвалення ліцензії на цю вакцину – прозорий, все перевірено. Якщо і можуть бути побічні ефекти – вони незначні. Переваг значно більше, ніж небезпек,
– наголосив кореспондент.

До теми Україна може отримати американську вакцину проти COVID-19 у найкоротші терміни: що відомо

Медики хочуть досягнути "колективного імунітету"

Цюпин розповів, що для того, аби щеплення досягло рівня так званого "колективного імунітету", необхідно, щоб 70 – 80% населення були імунізовані.

"Тоді буде щит, який захищатиме усіх людей, навіть тих, які не можуть вакцинуватися. Тоді хвороба може бути зупинена, як сталося з віспою чи іншими хворобами, які вбивали мільйони людей впродовж тисяч років", – підсумував Цюпин.

Кореспондет розповів про перший день масової вакцинації від COVID-19 у Великобританії: дивіться відео