Термальні води – це природні підземні води, що мають температуру, вищу за 20° С. Українські термальні води є на Закарпатті, зокрема – у Хустському, Берегівському, Іршавському, Мукачевському районах. Кожне з джерел має особливий хімічний склад та відповідно застосовується для лікування окремих захворювань.

Тому термальні карпатські курорти — ще один пункт за те, щоб віддати перевагу відпочинку в Україні. Крім того — це значно дешевше за закордонні тури.

Берегово

Берегово багате на джерела, їх там не одне. І купатися у них можна в будь-який сезон!

Тут сірководнева термальна вода надзвичайно цілюща. Вона багата на залізо, натрій, калій, йод і фтор. Таке поєднання елементів є лише в чотирьох куточках світу: Ісландії, Новій Зеландії, на Курильських островах і в українському Берегово. Мінералізація води тут становить 24%.

Де жити?

Готелів у Берегово достатньо, пропонують також житло у приватному секторі. Проживання в готелях – від 80 гривень за добу, зняти кімнату в приватному будинку – від 60 гривень за добу, оренда квартири – від 350 гривень за добу. Вартість відвідування басейну з термальними водами – від 50-70 гривень для дорослого, і 20 – для дитини до 7 років.

Як добратися?

Доїхати в Берегово з Києва можна автомобілем – відстань становить 804 кілометри (траси Е40+Е471). Автобус від Києва до Ужгорода коштуватиме близько 350 гривень. Також можна дістатися поїздом з Києва до Мукачево (квитки на плацкарт – від 147 гривень, купе – від 208) чи Ужгорода (плацкарт від 157 гривень, купе – від 225), а вже з автостанцій Мукачево чи Ужгорода автобусом – до Берегово. Вартість автобусу (чи маршрутки): з Мукачево близько 20 гривень, з Ужгорода – близько 45.

Косино

Також зустрічається назва – Косонь. Це село у Берегівському районі, де розташований оздоровчо-рекреаційний комплекс "Термальні води Косино".

За хімічним складом води тут хлоридно-натрієві середньої мінералізації. Вода в купальні має жовто-коричневий колір, її температура 60-80° С. Води добре підходять для лікування захворювань опорно-рухового апарату, наслідків травм кісток і м'язів, серцево-судинних, нервових і шкірних захворювань, а також ефективні у виведенні солі з нирок.

Перебування в комплексі для дорослих коштує 300 гривень за три години, кожні наступні 30 хвилин – по 45 гривень, дітям зростом до 120 см – безкоштовно. Діють абонементи.

Де жити?

На території комплексу є готель Ivаncsо Birtok, проживання у ньому вартує від 1200 гривень за добу за 2-місний номер "Стандарт". Втім, для мешканців готелю діє ряд бонусів – безкоштовне купання в термальних басейнах вночі, сніданки, кіносеанси тощо.

Проживання у приватних орендодавців – від 65 гривень за добу без врахування плати за харчування.

Як добратися?

Дістатись Косино так само можна із Ужгороду або Берегово автобусом, або автомобілем.

Велятино

У селі Велятино Хустського району Закарпатської області розташований профілакторій "Теплі води" — на відстані 2 км від центру села, 4 км від міста Хуст та 70 км від міста Мукачеве.

Термальні джерела Велятино мають підвищений вміст брому і йоду. Глибина свердловини, звідки йде вода — понад кілометр, при температурі 40°С. Перед використанням її охолоджують до прийнятної для людського тіла температури (30-38°С). На поверхні з води активно виділяється вуглекислота. Тут лікують захворювання опорно-рухового апарату, органів дихання, серцево-судинної та нервової систем.

Відвідування басейну до 2 годин – 100 гривень (у період з 1 січня по 30 листопада), денний абонемент – 200 гривень, дітям до 3 років – безкоштовно, дітям зростом до 140 см — мінус 50%.

Де жити?

Проживання у Велятино обійдеться від 300 гривень за двохмісний номер у готелі профілакторію. У приватних орендодавців – від 80 гривень за кімнату за добу.

Як добратися?

Дістатися Велятино можна автобусом з Києва спершу до Хуста – від 360 гривень, з Хуста – до Велятино маршруткою. Також до Хуста можна доїхати поїздом зі Львова (вартість плацкарту – від 75 гривень, купе – від 117) або Ужгорода (купе – від 90 гривень, плацкарт – від 62).

Довге

В Іршавському районі Закарпатської області розташоване одне з найбільших родовищ термальних метанових йодо-бромних вод. Виходи цих вод є у селах Велика Розтока, Мала Розтока, Дубрівка, Гребля, Кам'янське. Прямих аналогів водам цього родовища в Україні немає. Найближче — Хайдусобосло в Угорщині.

У селі Довгому вода використовується зовнішньо у вигляді ванн у санаторії "Боржава". Лікують серцево-судинні захворювання, органи опорно-рухового апарату.

Де жити?

Проживання в санаторії коштує від 550 гривень з людини (за проживання вдвох у однокімнатному номері "Стандарт").

Як добратися?

Доїхати до санаторію можна автомобілем автотрасою Е50/Е471/М06 до міста Свалява, після дорогою Т0712 до села Довге. Найближча залізнична станція до Довгого – Свалява. Звідти до Довгого можна дістатись автобусом. Квиток на поїзд Київ – Свалява коштує близько 145 гривень за плацкарт і від 203 гривень за купе. На автобусі поїздка зі столиці у Сваляву обійдеться у близько 300 гривень.

Мукачево

Мукачівський район багатий на сульфідні термальні води – азотно-метанові, крем'янисті і хлоридно-натрієві. У місті в лікувально-оздоровчому комплексі "Латориця" є відкритий басейн з термальною водою. Поруч з комплексом розташована свердловина з термальною водою, яка безпосередньо з джерела надходить у ванне відділення. Температура води в ньому – 35°С. Її рекомендують для лікування захворювань шкіри і серцево-судинної системи.

Умови у "Латориці" – дещо спартанські. Зате у комплексі обладнана водолікарня на 5 лікувальних ванн з одночасним оздоровленням 100 людей. Функціонують кабінети мануальної терапії, масажний, фізіотерапевтичний, озокеритне відділення, кімната штучного мікроклімату. Глибина басейну від 1,75 до 2,5 метра. Вартість: для дорослого — 15 гривень за 2 години, для дітей та пенсіонерів — 10 гривень за 2 години.

Де жити?

Вартість проживання у Мукачево у приватному секторі – від 90 гривень з людини за добу (без харчування). У готелях – від 260 гривень за добу.

Як добратися?

Доїхати в Мукачево з Києва можна поїздом, квитки на плацкарт – від 147 гривень, купе – від 208, автобусом – за 340 гривень, або автомобілем — по трасах Е40/М06, відстань 773 кілометри.

Читайте також: Одеса готується до туристичного буму: кількість заявок від круїзних компаній зросла втричі