Про це 24 каналу розказала керівниця відділу епідемічного нагляду Центру громадського здоров'я Оксана Кошалко. За її словами, те, якою буде нова хвиля захворюваності, залежатиме від варіанту вірусу, який циркулюватиме на той час.

До теми В Києві двоє немовлят з коронавірусом потрапили до реанімації

Експертка наголосила, що не потрібно забувати й про решту респіраторних вірусів – тобто грип, парагрип, аденовіруси тощо.

Від грипу, як і від коронавірусу, можна вакцинуватися для того, щоб себе убезпечити. Інші захворювання, зокрема респіраторних, циркулюватимуть усі разом – для них це найбільш сприятливий період. Спрогнозувати інтенсивність поки що досить проблематично,
– пояснила вона.

Яким може бути новий вірус

Оксана Кошалко розповіла, що вже є характеристика нового варіанту Омікрону, тобто змін, які вже зараз можна виявити у структурі вірусу.

"Випадки зараження видозміненим вірусом вже є в Україні. Вони говорять про те, що він передається інтенсивніше та легше, ніж попередній варіант Омікрону", – розказала експертка.

З цього можна зробити висновки, що майбутня хвиля може бути такою ж, як у січні 2022 року, та навіть інтенсивнішою. Це залежатиме і від протиепідеміологічних заходів, які будуть запроваджені на території України.

Останні дослідження про коронавірус COVID-19: коротко

  • Науковці з'ясували, що COVID-19 може викликати труднощі з концентрацією уваги та навіть втрату пам'яті. Зокрема ризик таких когнітивних порушень підвищує втрата нюху під час хвороби.
  • Крім того, виявилося, що коронавірус є більш небезпечним для молодих людей, аніж це вважалося раніше. Так у пацієнтів молодого віку COVID-19 нерідко викликає інсульт.
  • Дослідники вважають, що ризик повторного зараження COVID-19 є вищим у тих людей, які хворіли або щепилися останньою дозою вакцини до 2022 року.