Вона зазначає, що від солодощів повністю відмовлятися не варто.

Читайте також: Які замінники цукру безпечно додавати у випічку та десерти

Дефіцит швидких вуглеводів призводить до слабкості, дратівливості, апатії, зниження мотивації й зривів. Натомість не варто перевищувати норму – до 50 грамів на добу (10 чайних ложок).

Чому ми хочемо з'їсти солодке

1. Звичка

Так, це головна причина, чому хочеться з'їсти солодощів після основного прийому їжі. Чай з печивом після обіду, солодке як заохочення за те, що доїв несмачну кашу. Звичка зміцнилася у свідомості. Але відмовлятися від неї потрібно поступово:

  • солодке тільки після 1 прийому їжі, після обіду;
  • зменшити кількість солодкого, не 3 печива, а 1, не п’ять цукерок, а дві;
  • після їжі почистьте зуби, візьміть жуйку.

2. Дефіцит вуглеводів в раціоні

Якщо вашому організму не вистачає вуглеводів, то він буде шукати їх у швидкій формі (солодощі). Почнете їсти протягом дня макарони, крупи, хліб – будете їсти менше солодкого.

3. Обмеження в їжі

Якщо ви сидите на суворій дієти і цукор для вас – це наркотик та смерть, то через кілька днів ви з’їсте повністю шоколадку. І, як наслідок, основний прийом їжі не дасть вам бажаного ефекту. Обмеження повинні бути розумними, не варто впадати у фанатизм.

4. Ефект задоволення

Коли ми з’їдаємо солодощі, то це дає нам позитивні емоції, почуття задоволення. Дієтолог радить заповнювати ці емоції фільмами, книгами, прогулянкою, сексом, ванною з піною чи тим, що ви любите.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.