Лікар-імунолог Борис Донський припустив, що ситуація таки може покращитися. Фахівець пояснив – це станеться за умови, якщо щепити достатньо людей.

Цікаво В Україну прибула нова партія вакцини AstraZeneca: хто її отримає

Про нову хвилю коронавірусу

За його словами, ймовірність появи нових штамів – досить серйозна. Однак поки в Україні не спостерігаються критичні штами COVID-19. Вірогідно, що 4 хвилі коронавірусу восени не буде.

Тому, якщо вони не з'являться, а достатньо потужна вакцинація відбудеться за літо, то на осінь я б не дивився так песимістично,
– вважає Донський.

Про план вакцинації

Уряд оприлюднив план вакцинації, у якому обіцяють до кінця року щепити 22 мільйони населення, тобто половину дорослих українців. За його словами, такої кількості було б більш ніж достатньо для вироблення колективного імунітету. Однак, у такі дані зараз важко повірити.

"Є певні сумніви в реалістичності цієї цифри, оскільки за 2 місяці щепили менш ніж пів мільйона. Тому, я не знаю, як можна буде організувати 22 мільйони", – сказав імунолог.

Він вважає, що, можливо, потрібно хоча б 10 мільйонів, але це повинні бути люди з конкретних регіонів, які ще не хворіли й мають більший ризик ускладнень. "Якщо за літо цих людей провакцинувати, тоді можна оптимістично прогнозувати, що восени 2021 року не буде нової хвилі коронавірусу", – додав він.

Чи чекати нову хвилю COVID-19: дивіться відео 24 каналу


План вакцинації від коронавірусу / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу