За інформацією російських ЗМІ, Кирилов сказав, що США фінансують лабораторії з сибіркою в Україні. За його словами, українці створили штам коронавірусу, який вбиває 80% всього живого, повідомляє 24 канал.

Читайте також У Польщі виявили новий різновид COVID-штаму "Омікрон": його назвали "Цербер"

Які "докази" назвав Кирилов

Цього разу Кирилов розповів, що він отримав звітний документ, який стосується фінансування компанії "Блек енд Віч" та її діяльності на території України.

Він зазначив, що у наданих Пентагоном звітах відредаговано десятки сторінок, повністю видалено інформацію про підрядні організації, а також результати дослідницької діяльності, отримані на території України.

Опубліковані документи вкотре підтверджують співпрацю Києва та Вашингтона, а також спроби встановлення контролю за патогенами в українських лабораторіях,
– сказав Кирилов.

Ба більше, він розповів, що США фінансують дослідження сибірки в українській біолабораторії.

Що стосується "діяльності лабораторії сибірки", то мова, ймовірно, йде про діагностику, лікування та профілактику даного захворювання. Такі лабораторії є і в Росії, наприклад, у Ставропольському науково-дослідному інституті.

Українці створили новий "вбивчий штам коронавірусу"

За словами російського байкаря Кирилова, у жовтні в університеті Бостона був створений штучний збудник коронавірусної інфекції на основі штаму омікрон. Він каже, що модифікований американцями вірус викликав загибель 80% хворих модельних тварин.

У презентації Кирилова є посилання на британський таблоїд Daily Mail, який став джерелом цієї новини. Насправді ж журналісти видання в гонитві за сенсацією взяли опис дослідження з сайту університету Бостона і повністю спотворили суть дослідження.

Вчені зазначили, що експеримент було розглянуто та схвалено Інституційним комітетом з біобезпеки. Вони запевнили, що це стандартне дослідження.

Що відомо про новий штам "Омікрону": найважливіше

  • За інформацією DW, Європейське агентство з контролю захворювань ECDC попередило, що BQ.1 та його похідна BQ.1.1, ймовірно, збільшать захворюваність у найближчому майбутньому.
  • Вони можуть стати домінантними в середині листопада або на початку грудня.
  • У перший тиждень жовтня серед країн з найвищим рівнем інфікування були Франція, Бельгія, Ірландія, Нідерланди та Італія.
  • В Азії провели початкові лабораторні дослідження. Вони показали, що BQ.1 має здатність "значно уникати імунного скорочення".
  • Наразі доказів тяжчого перебігу захворювання порівняно з попередніми штамами коронавірусу немає.