У ефірі програми "Після всього" Бахматов зазначив, що Київський волонтерський штаб провів експертний незалежний аудит Київської клінічної міської лікарні №17 на стан готовності прийому пацієнтів з коронавірусом.

До теми Як перебігає коронавірус у людини та як змінюються симптоми впродовж хвороби: інфографіка

Згідно з рекомендацією МОЗ, ККМЛ №17 перепрофілює старі відділення для прийому пацієнтів з COVID-19. Нещодавно лікарня повідомила, що має 24 апарати для штучної вентиляції легень. Під час незалежного аудиту волонтери виявили, що 8 з них – у неробочому стані.

Окрім цього, з 16 робочих апаратів ШВЛ 10 не відповідають вимогам та не мають режимів для лікування пацієнтів з гострим респіраторним дистрес-синдромом (одне з ускладнень COVID-19).

Якщо розібратися далі, то 4 з 6 цих апаратів ШВЛ працюють на ургентну медицину та не можуть бути залучені до лікування пацієнтів з коронавірусом. Відтак, з 24 апаратів для пацієнтів з COVID-19 залишається лише 2 апарати.

Перед тим, як робити гучні заяви про кількість апаратів ШВЛ, треба розуміти, чи він працює. Чи він просто там є. Окремо слід переконатись чи буде він працювати під час, наприклад, випадкового вимкнення світла. Чи взагалі впевнитись, що в палаті, де він мусить стояти, працюють розетки,
– заявив Бахматов.

Бахматов зазначив, що у лікарні відсутнє альтернативне джерело електропостачання. Це означає, що якщо світло зникне, то апаратура просто вимкнеться. Також він підозрює, що це не єдина лікарня в країні з такою ж проблемою.

Моє суб'єктивне враження, що ця лікарня – не виняток. Потрібно робити аудити. Потрібно розбирати на гвинтики,
– наголосив він.

За його словами, та ж історія з іншим важливим медичним устаткуванням: з CPAP- апаратами, моніторами, аспіраторами, пульсоксиметрами, шприцевими та волюметричними помпами.

Після аудиту волонтери сформували перелік необхідного для ККМЛ №17 і підрахували, що для того, аби все придбати, необхідно 10 606 092 гривень. Якщо волонтерам вдасться зібрати потрібну суму, то в лікарні зможуть розмістити 62 пацієнтів з коронавірусом – 50 людей в інфекційне відділення і ще 12 у відділення інтенсивної терапії.

Про допомогу лікарям

За словами Бахматова, зараз визначено 6 – 7 опорних лікарень, у яких максимально підготовлені усі необхідні засоби для лікарів. Влада контролює забезпечення масками, захисними костюмами та респіраторами. До того ж, проходить технічний аудит шпиталей. Київська влада виділила майже 7 мільйонів гривень на допомогу медикам міста.

Також ми зробили великий проєкт з мобільними операторами, щоб забезпечити лікарів зв'язком. Приблизно 10 – 20 гігабайтів на кожну людину, яка офіційно зареєстрована у МОЗ як медик. До того ж 1500 хвилин на будь-які номери,
– зазначив Бахматов.

Він також додав, що у Києві відбуваються постійні доплати з урахуванням епідемії. Всі місяці, які медики проводитимуть з хворими на коронавірус, також оплатять. До того ж, будуть бонуси від страхових компаній.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.