Лукашенко заявив, що вакцина буде адаптована до нових штамів коронавірусу. А у 2023 році її начебто планують випустити через те, що тоді циркулюватиме новий варіант вірусу.

До теми Українські вчені знайшли речовини, які можуть вберегти від важкого наслідку коронавірусу

За його словами, вакцина вже готова і лише чекає на свій час.

Який можна зробити висновок – вакцина допомагає. Принаймні нам треба прожити осінньо-зимовий період до наступного літа. Вакцина тут нам хороша підмога. Далі життя нам покаже, як діяти, що нам робити. І ми мудро вчинили, коли домовилися, що ми свою вакцину, яку ми вже в пробірці маємо, випустимо в обіг у 2023 році,
– заявив Лукашенко.

Він також розповів, що Білорусь пережила вже 4 або 5 штамів коронавірусу.

Тому ми якраз зробимо свою вакцину і пристосуємо її до того вірусу, який буде циркулювати у 2023 році,
– додав він.

Раніше Лукашенко повідомляв, що завершити розробку білоруської вакцини та провести всі випробування хочуть до осені 2021 року. Масове виробництво препарату планували розпочати у 2022 році.

Що відомо про білоруську вакцину проти коронавірусу

  • У травні Лукашенко заявив, що білоруські вчені розробили власну вакцину проти коронавірусу.
  • Він розповів, що вакцина, яку розробили білоруські вчені – "жива", чим відрізняється від тих, які нині присутні на ринку.
  • Тоді він заявив, що Білорусь не буде поспішати з використанням препарату, щоб пристосувати її до нових штамів коронавірусу.
  • Розробкою препарату займається Республіканський науково-практичний центр епідеміології та мікробіології Білорусі. У червні почали проводити попередні дослідження на тваринах.