Твердження про те, що ці дипломати зазнали звукової атаки, спочатку викликали скепсис і усмішки у багатьох країнах світу. Але знімки мозку працівників посольств показують, що вони дійсно зіткнулися з якимось потужним впливом.

Читайте також: Хто влаштував акустичну атаку на дипломатів США

У 2016 році американські дипломати й члени їхніх сімей в Гавані почали відчувати дивні симптоми. Всі вони згадували, що чули якісь різкі шуми, у багатьох виникли проблеми з координацією.

Потім з'явилася версія про те, що на дипломатів впливали "звуковою зброєю", яка може надавати вкрай негативний вплив на мозок. У багатьох країнах світу цю версію піддали відвертому висміюванню. І ось тепер вчені з Університету Пенсільванії виявили ознаки змін мозку тих самих дипломатів, які дозволяють припустити наявність певного зовнішнього впливу.

Звуки, які чули дипломати:

Дослідники ретельно проаналізували скани мозку 40 дипломатів і виявили відмінності в сірій речовині, в порівнянні з їх здоровими однолітками. З'ясувалося, зокрема, що мозок дипломатів зменшився.

Особливо сильно постраждала зона мозку під назвою мозочок, яка відповідає за виконання довільних завдань на зразок пішої ходи й письма.

Нейрохірурги говорять про можливість використання чогось такого, що ще не було відомо широкій науці. Таким чином, загадка з впливом зловмисників на мозок американських дипломатів на Кубі не тільки не забута, але продовжує залучати все більше уваги вчених.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.