Деякі з продуктів дійсно вкрай важливі для здоров'я людини, так як містять безліч вітамінів і мінералів, життєво необхідних для організму.

Однак є і популярні продукти з категорії "корисних", які, за твердженням вчених, все ж, не несуть заявленої користі, передає Men's Health.

Кокосова олія

Прихильники здорового харчування стверджують, що кокосова олія набагато корисніша багатьох інших видів олії, включаючи оливкову. Проте одне з недавніх досліджень показало, що кокосова олія нітрохи не корисніша за оливкову.

Читайте також: ТОП-3 освіжаючих напоїв для спекотного літа

Навпаки, оливкова олія набагато корисніша для здоров'я серця і нормалізації і зниження рівня холестерину.

Фахівці відзначають, що це не говорить про те, що необхідно виключити кокосову олію зі свого раціону, а лише доводить, що її корисні властивості сильно перебільшені, а ціна, в порівнянні з оливковою олією, сильно завищена.

Безглютеновий хліб

Якщо ви не хворі на целіакію або на будь-яке інше захворювання, що виключаює глютен (клейковину), немає ніякої необхідності вживати безглютенові продукти.

Медики наголошують, що немає жодних доказів того, що безглютенова дієта корисна для організму.

Крім того, безглютеновий хліб у більшості випадків виготовляється з рафінованого борошна і крохмалю з додатковим вмістом жиру і цукру для досягнення однорідної консистенції.

Зелений сік

Соки з капустою, шпинатом та іншими зеленими овочами, безумовно, багаті вітамінами і мінералами. Але вони також повністю позбавлені клітковини.

А свіжовичавлені фруктові соки з великою кількістю фруктів містять чимало цукру, що в результаті може підвищити рівень цукру в крові і збільшити апетит.

Читайте також: 6 рекламних міфів про їжу, яким не варто вірити

Медики рекомендують вживати смузі – набагато більш корисний натуральний напій, в якому збережені і вітаміни, і клітковина.

Мигдальне молоко

Завдяки тому, що мигдальне молоко відноситься до низькокалорійних напоїв, воно за замовчуванням популярне серед людей, які дотримуються здорового харчування. І хоча мигдальне молоко є хорошим джерелом вітаміну D і кальцію, воно практично не містить протеїну.

Крім того, придбане в магазині мигдальне молоко в більшості випадків містить загусник карагенан, який хоч і є натуральним, але може викликати запалення і подразнення кишечника.