Goodhouse наводить 12 причин для того, що вживати каву щоранку.

Бадьорість

Лише запах смажених кавових зерен тонізує організм. Крім того, ефект від чашки кави може тривати до чотирьох годин.

Альтернатива сну

Чашка кави здатна замінити короткий сон. Хоча, зрозуміло, якщо у вас є можливість подрімати вдень – користуйтеся нею. Але не довше 15-20 хвилин, інакше ефект буде зворотним.

Знижує ризик захворіти на рак

У тих, хто випиває одну-дві чашки кави в день, ризик виникнення раку нижче, як з'ясували вчені. За їхніми даними, кава здатна в деяких випадках зупиняти зростання ракових клітин.

Відмінний скраб

Залишок кави змішаний в пасту з оливковою олією підходить в якості скрабу для тіла та обличчя.

Кращий метаболізм

Він не замінить похід в тренажерний зал, але незначно посилює метаболізм. Бонус: кава знижує ризик виникнення діабету, причому у жінок на 12% ефективніше, ніж у чоловіків.

Уповільнює процес старіння

У літніх людей, котрі все життя вживали каву, менш пошкоджується з віком моторика і пам'ять. Крім того, є кореляція між вживанням кави і зменшенням ризику старечого недоумства, хвороб Альцгеймера і Паркінсона.

Робить волосся блискучим

Використовуйте каву в якості маски для волосся. Обережно, при використанні кави в якості маски відбувається незначне тонування вашого природного кольору, тому блондинкам ця рада краще пропустити.

Захист для очей

Дослідники виявили в каві зміст потужного антиоксиданту, здатного запобігати глаукомі і допомагає регенерувати пошкоджені тканини сітківки ока.

Полегшує тренування

За даними дослідження, проведеного в спортивних залах, люди оцінювали свої тренування, виконані після вживання чашечки еспресо як більш енергійні. Це, зрозуміло, суб'єктивна оцінка. А об'єктивна в тому, що в середньому любителі кави зменшували свій раціон на 72 калорії на день.

Знижується ризик виникнення раку шкіри

Це не привід ігнорувати сонцезахисний крем, проте антиоксиданти, що містяться в каві здатні незначно знижувати ризик виникнення меланоми.

Допомага серцю

Кава зменшує ризик закупорки артерій і виникнення серцевих нападів, тим, що знижує рівень кальцію в крові. Однак, не потрібно перевищувати денну норму в 3-4 чашки в день.

Запобігає депресії

Кава не тільки допомагає підбадьоритися на деякий час, але і в довгостроковій перспективі знижує загальну тривожність психіки і зменшує ризик виникнення депресії, заявили вчені.

При цьому не варто забувати, що все має бути в міру. Так, нормальне споживання кави дорослою людиною не повинно перевищувати дози в 300-400 міліграм кофеїну в день (3-4 чашки). Також вам не варто вживати каву після 15:00, якщо ви схильні до підвищеної збудливості і відзначаєте у себе порушення сну.

Читайте також: Вчені встановили нові властивості кави: напій знижує ризик смерті