Відтак, деякі вчені припускають, що число смертей від коронавірусу "менше зло", ніж смертельні випадки від забруднення атмосфери, повідомляє Forbes.

Не менш важливо Як нас вбиває глобальне потепління: тривожні графіки

Лише в Китаї щороку помирає мільйон людей через хвороби, спричинені забрудненням повітря та змінами клімату. За показниками ВООЗ, по усьому світу через брудне повітря щороку помирають близько 7 мільйонів людей.

Попри те, що кількість загиблих від Covid-19 передбачити неможливо, більшість фахівців вважає, що смертельні випадки через коронавірус будуть не такими масштабними, як від забруднення навколишнього середовища.

Професор Стенфордського університету Маршалл Берко провів дослідження, результати якого демонструють, що два місяці карантину у Китаї, ймовірно, врятували життя 4000 дітей віком до 5 років і близько 73 тисяч людей похилого віку в країні.

Завдяки скороченню забруднення, врятовано приблизно в 20 разів більше життів, ніж були втрачені безпосередньо через коронавірус,
– заявив професор.

У зв'язку з цим вчені не розуміють, чому люди більше бояться вірусу, ніж забруднення атмосфери, змін клімату та інших глобальних загроз, про які фахівці попереджають вже досить давно.

Що мене найбільше дивує, так це те, що заходи, які ми готові прийняти для боротьби з цим коронавірусом, більш серйозні, ніж ті, на які ми згодні піти, щоб протистояти змінам клімату або забруднення атмосфери,
– заявила Франсуа Жеменн.

В одному з найбільших аеропортів Італії під Міланом "Лінате" більшість рейсів скасовані. Італійці борються з Covid-19. Екологи запевнили, що саме зупинка авіаперельотів та громадського транспорту у більшості країн ЄС призвела до покращення якості повітря в європейських мегаполісах.

Однак тимчасове зупинення виробництва та перевезень на час пандемії Covid-19 не змінять ситуацію кардинально, адже за екологію після пандемії треба буде продовжувати боротьбу.

Щойно спалах коронавірусу вдасться взяти під контроль і економічна діяльність повернеться в нормальне русло, ми побачимо як рівень викидів в атмосферу знову зросте,
– запевнив професор університету Джорджа Вашингтона Джон Хелвстон.

Уже зараз екологи фіксують негативні тенденції в Китаї. Там після майже 2-місячного карантину відновлюється виробництво і робота громадського транспорту, а тому й росте рівень викидів СО2 в атмосферу.

Коронавірус та вплив на атмосферу
Позитивна сторона коронавірусу / Інфографіка 24 каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.