Джерело: Nature

Вчені з Центру Гельмгольца, що в Мюнхені, відкрили рецептор, який інгібує інсулін. Це дає змогу розробити препарати для лікування діабету 1 та 2 типу без побічних ефектів, які часто виникають на тлі регулярного прийому інсуліну.

До теми Знайшли спосіб вилікувати діабет 1 типу: результати дослідження

Ліків від діабету досі не існує

Інсулінорезистентність бета-клітин підшлункової залози викликає цукровий діабет. Якщо повернути цим клітинам чутливість до інсуліну, це може допомогти хворим з діабетом 1 та 2 типу.

Річ у тім, що сучасний інсулін, який нині приймають пацієнти з діабетом, не лікує, а знімає симптоми.

100 років тому відкриття інсуліну зробило зі смертельної хвороби хронічну, й відтоді нічого не змінилося. Але дослідники знайшли спосіб, як запобігати гибелі бета-клітин підшлункової залози, що дає надію на повноцінне вилікування хворих.

Результати дослідження:

  • Вчені з'ясували, що при діабеті регуляція інцептора підвищується. А ось блокування передачі сигналів інсуліну може сприяти розвитку резистентності до нього.
  • Коли дослідники придушили функцію інцептора в бета-клітинах, то передача сигналів інсуліну і функціональна маса клітин підшлункової залози збільшилася.

Результат був саме таким, на який ми сподівалися – передача сигналу про інсулін та збільшення функціональної маси бета-клітин. Це робить рецептор дуже перспективною мішенню для лікування першопричини діабету, втрати та дисфункції бета-клітин,
– розповів провідний автор дослідження Ансарулла, мовиться на сайті Центру Гельмгольца.