У Єврокомісії повідомили, що наразі необов'язкові подорожі громадян третіх країн до ЄС, окрім небагатьох територій, заборонені. Однак вони зможуть подати запит на отримання цифрового сертифіката.

Читайте також У Зеленського заговорили про паспорти вакцинації: підсумки наради

Які умови для отримання документа

За даними Єврокомісії, ті, хто не є громадянами ЄС, повинні надати всю необхідну інформацію для отримання сертифіката. Зокрема, мовиться й про належні докази пройденої вакцинації.

Вже після цього країни-члени Євросоюзу оцінять, чи охочі отримати сертифікат надали всю необхідну інформацію та вирішать, чи видавати його.

До теми США розроблять свій паспорт вакцинації, – ЗМІ

У Єврокомісії також зазначили, що є й інша опція, коли вони ухвалять рішення про те, що сертифікати про вакцинацію громадян третіх країн відповідають вимогам Євросоюзу, але її поки не розглядають. Однак згодом їх визнаватимуть на рівні з документом ЄС.

Це не те, що ми наразі розглядаємо. Це питання на найближчу перспективу,
– повідомив речник Єврокомісії.

Паспорт вакцинації ЄС: що відомо

  • Європейський Союз у червні 2021 року запровадить паспорти вакцинації від COVID-19. Його мають погодити 27 країн-членів ЄС.
  • Паспорти видаватимуть тільки тим, хто щепився затвердженими в ЄС вакцинами. Мовиться про: Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca і Janssen (Johnson & Johnson).
  • Сертифікат міститиме прізвище власника, дату народження, номер паспорта, а також відомості про те, чи він пройшов вакцинацію і яким препаратом, а також хворів він на COVID-19 чи ні.