Відповідний прототип паспорта презентував єврокомісар, який відповідає за вакцинацію – Тьєррі Бретон. Як зазначив чиновник, сертифікат можна завантажити на смартфон або роздрукувати у паперовому вигляді

До речі У США вже вакцинували проти COVID-19 третину населення

Паспорт вакцинації для ЄС: що відомо

Сертифікат мають погодити усі держави-члени ЄС: тобто 27 країн. Європейські громадяни, які захочуть його отримати, повинні будуть запросити його у своїй країні. Його мета – "відновити нормальне життя і рух без ризику для себе або інших", – сказав Бретон.

За його словами, документ з QR-кодом буде містити прізвище власника, дату народження, номер паспорта, а також відомості про те, чи він пройшов вакцинацію і яким препаратом, а також хворів він на COVID-19 чи ні.

Не примусові для всіх

Європейський комісар заперечив примусовий характер цього сертифіката. Він запевнив: його використання залишатиметься добровільним. "Якщо ви не хочете проходити тестування на стан здоров'я, у вас його не буде", – попередив він.

Для тих, хто не хотів би бути вакцинованим, він зазначив: Європа запроваджуватиме масове експрес-тестування. Аби сісти в літак, чи наприклад, зайти на якусь подію, необхідно буде, щоб результат був негативним.

Паспорти вакцинації: коротко про головне

  • Європейська комісія 17 березня показала, як виглядатимуть паспорти вакцинації. Паспорт буде як в паперовому, так і в електронному вигляді.
  • Паспорти видаватимуть тільки тим, хто щепився затвердженими в ЄС вакцинами. Тобто Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca і Janssen (Johnson & Johnson).


Вигляд паспорту вакцинації / depositphotos

  • Паспорти будуть англійською та мовою країни, яка його видала.
  • Тим часом ВООЗ все ще не рекомендує країнам вводити COVID-паспорти