Міністр охорони здоров'я Максим Степанов запевнив, що є складові, чому уряд обрав саме такі дати для локдауну. Про це він повідомив в інтерв'ю 24 каналу.

Також читайте Степанов прокоментував недофінансування медицини у Держбюджеті-2021

Чому саме такі дати для карантину

За його словами, карантин запровадили одразу після Різдва, через 2 складові:

  • перша складова – епідеміологія. Адже карантин – це найкращий спосіб перервання ланцюга хвороб. Чим менше люди контактують між собою, чим жорстокіший карантин, тим швидше можна перервати ланцюг хворих на COVID-19;
  • друга складова – реальне життя, де дуже важко дотриматись карантинних обмежень.

Якщо всіх загнати по будинках, то ми зведемо захворюваність в нуль. Але це неможливо, зокрема в нашій країні,
– зазначив Степанов.

Також під час ухвалювання рішення щодо запроваджування карантину, звертали увагу на економічний стан. Адже Україна не може дозволити собі таких великих виплат, які зробили європейські країни.

Чому саме в січні

Міністр відзначив, що у кінці січня – на початку лютого починається сезонний спалах зростання кількості хворих на грип. Ця хвороба має такі ускладнення, як і COVID-19. Тож це також одна з причин, чому уряд обрав саме такі дати для локдауну.

Робота з експертами

Максим Степанов відзначив, що над рішенням працювала велика кількість його радників, зокрема епідеміологів. Також враховували позицію міністерства економіки та фінансів. Це робили для того, аби зрозуміти, що відбувається в Україні та які вона має можливості.

"Для нас основною складовою було ввести такі карантинні обмеження, які б виконувалися. Наша медична система витримує навантаження. Лікарі втомлені, але ми надаємо допомогу усім громадянам", – додав міністр.


Нові карантинні обмеження / Інфографіка 24 каналу