Вакцина ідентична Covishield

Це партія AstraZeneca південнокорейського виробництва. Про це в ефірі одного з телеканалів заявив очільник МОЗ Максим Степанов.

До теми Колективи з 50 людей можуть записатись на вакцинацію, – Ляшко

Максим Степанов

“Поставили нам слот літака на завтра на 8:45 ранку, вона буде вже в аеропорту "Жуляни". Відразу вона буде розподілена по регіонах”.

Частина партії піде на друге щеплення

З 23 травня в Україні стартує вакцинація людей, які вже отримали одне щеплення вакциною Covishield індійського виробництва. Ці препарати є повністю взаємозамінними.

Максим Степанов

“Невеличку частину партії вакцини AstraZeneca південнокорейського виробництва, ми використаємо для другого щеплення. Це в нас припадає на останні дні травня.”

Очільник МОЗ наголосив, що щеплення препаратом з цієї партії отримають ті громадяни, які отримали щеплення в лютому.

Препарати взаємозамінні

Міністр запевнив, що вакцини з нової партії такі самі, як і ті, якими робили щеплення раніше. Різниця лише в тому, що препарат зроблено на різних виробничих майданчиках.

Це один і той самий продукт. Просто він виробляється на різних майданчиках,
– додав Степанов.

Коротко про вакцину AstraZeneca

  • Міжнародні клінічні випробування вакцини Oxford-AstraZeneca показали 76% ефективності проти симптоматичних випадків та 100% ефективність проти важких випадків хвороби.
  • Це двовалентна вакцина. Тобто її необхідно вводити двічі. Наразі рекомендований інтервал між дозами до 3 місяців.
  • Станом на 22 квітня в Україні щеплення проти коронавірусу отримали 491 877 людей, з них отримали 1 дозу – 491 875 громадян, завершили вакцинацію, тобто отримали 2 дози вакцини – 5 людей.