Тому вдалося балансувати у межах тої кількості випадків, яка дозволяла спокійно госпіталізувати хворих, наголосив головний санітарний лікар Віктор Ляшко в інтерв'ю для Bihus.info.

Цікаво Коли буде новий пік захворюваності на COVID-19: Ляшко озвучив прогноз

Він пояснив, що звертали увагу, зокрема, на прогнози Київської школи економіки та Київського політехнічного інституту. Їх роблять спільно з Інститутом епідеміології.

Вони показували нам, яка може бути тенденція захворюваності на кінець листопада, початок грудня. Ми орієнтувались на них і запровадили цей карантин вихідного дня за 3 тижні до можливого піку,
– зауважив Ляшко.

"Вже повинно було бути десь до 21 тисячі хворих (щодня – 24 канал). Запровадили, що ми маєм? Скачок зараз 15 – 16 тисяч, тобто на 4 тисячі зменшилося", – підкреслив головний санітарний лікар.

Що відомо про карантин вихідного дня

  • Обмеження карантину вихідного дня діяли в Україні з 14 до 30 листопада. У суботу та неділю дозволяли працювати тільки продуктові магазини, АЗС, аптеки та банки.
  • Таке рішення української влади розкритикували підприємці, вони вийшли на протести. Адже саме на вихідних бізнес має найбільший виторг.
  • 2 грудня рішенням Кабміну карантин вихідного дня в Україні скасували. Проте запевнили, що обмеження допомогли стабілізувати ситуацію.