Новий пік захворюваності варто очікувати вже у середині лютого 2021 року, такий прогноз головний санітарний лікар Віктор Ляшко озвучив в інтерв'ю для Bihus.info.

Важливо Україна готується до масової вакцинації проти COVID-19: лікар розповів деталі

За його словами, після цього захворюваність на коронавірус COVID-19 в Україні повинна піти на спад. На це впливають різні фактори, зокрема:

  • сезонність циркуляції грипоподібних захворювань;
  • поява імунобіологічних препаратів (вакцин).

Ляшко підкреслив, що медичні працівники наразі справляються з викликами, якщо мовиться про кількісні розрахунки. Проте їм досить тяжко, адже є фізичне та психоемоційне виснаження.

Вакцинація в Україні: що відомо

  • МОЗ затвердило план вакцинації українців від COVID-19. Він передбачає 4 етапи, а його мета полягає у тому, аби протягом 2021 – 2022 років охопити вакцинацією не менше 50% населення.
  • Вакцинація буде добровільною. План оновлюватимуть кожні 2 тижні у залежності від ситуації. Може змінюватися інформація про етапи розробки та постачання вакцин, реєстраційні процедури.
  • У січні – квітні будуть щеплювати людей з високим ризиком інфікування COVID-19, а також медичних працівників. Далі – тих, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави.