Доктор Акшай Наїр розповів, що лише у квітні бачив приблизно 40 пацієнтів з "чорним грибком". Більшість із них страждали від цукрового діабету та одужали після коронавірусу. На жаль, 11 хворим довелося видалити око.

Актуально В Індії рекордна смертність від COVID-19: лише за добу померло понад 4 тисячі хворих

За час від грудня до квітня медики з лікарень у Мумбаї, Бангалорі, Хайдарабаді, Делі та Пуні повідомили про 58 пацієнтів, інфікованих "чорним грибком". Більшість із них поскаржилися на самопочуття вже через 12 – 15 днів після одужання від коронавірусу.

Докторка Ренука Браду, керівниця ЛОР-відділення лікарні Сіона у Мумбаї розповіла, що за останній місяць у медзакладі діагностували 24 випадки "чорного грибка". Інфекція призвела до 6 летальних випадків.

Ми вже спостерігаємо два-три випадки на тиждень. Це жах пандемії,
– заявила Браду.

Доктор Рагхурадж Хегде розповів, що найчастіше від "чорного грибка" страждають молоді люди.

Щоб інфекція не потрапила у мозок, хворим доводиться видаляти очі. В особливо складних випадках вирізають також щелепну кістку.

Симптоми "чорного грибка"

  • Закладеність та кровоточивість носа;
  • набряк очей;
  • опущення повік;
  • розмитість та втрата зору;
  • чорні плями навколо носа.

Що могло спричинити хворобу

Лікар Акшай Наїр припускає, що спалах "чорного грибка" могло спровокувати використання стероїдів – ними рятують важких пацієнтів із коронавірусом. Водночас ці препарати знижують імунітет і підвищують рівень цукру у крові.