Ці пігулки можна використовувати для моніторингу пухлин або виразок, пише журнал Nature Communications.

Читайте також: Популярна їжа може містити інфекцію, що призводить до зараження крові та смерті

Розробка складається з двох видів гідрогелю: внутрішній шар складається з абсорбуючих часток, а зовнішній – із захисної мембрани. Завдяки цьому пігулка може швидко збільшуватися у розмірі та не зможе покинути організм. За 15 хвилин пігулка у водному розчині, що нагадував шлунковий сік, збільшувалася у 100 разів.


Надувна пігулка складається з двох видів гідрогелю

Дослідники вбудували всередині пігулки температурні датчики, які зможуть моніторити наявність бактерій та вірусів в організмі.

Вчені зазначають, що розробка може перебувати в організмі протягом місяця. Відтак, впродовж цього часу вона буде спостерігати за здоров’ям пацієнта.

Дослідники провели експеримент над свинями, чиї шлунки та кишківники є дуже подібними до людських. Після того, як надувні пігулки згодували тваринам, вчені змогли спостерігати за щоденної поведінкою тварин протягом 30 днів.


Пігулка допоможе діагностувати хвороби шлунку

Винахід є досить міцним – пігулка може витримати регулярні скорочення у шлунку.

Розробку можна видалити з організму, випивши розчин кальцію. Останній допоможе пігулці зменшитися до початкових розмірів та безпечно вийти з організму природнbм шляхом.

За словами вчених, згодом пігулки, які будуть містити маленькі камери, можуть бути використані для відстеження пухлин або виразки.


Надувна пігулка може збільшуватися у 100 разів

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.