Справа у тому, що генетично модифікований інсулін щодня використовують діабетики. Саме він найкраще підходить для людського організму і, на відміну від тваринного, не викликає страшних наслідків.

Незважаючи на це, у парламенті вже зареєстрували законопроект, який повністю забороняє використання ГМО. Залишать його тільки науковцям для досліджень.

У першу чергу від закону постраждають пацієнти хворі на цукровий діабет. Але вони будуть не єдиними. Окрім них також страждатимуть пацієнти з іншими хворобами, для лікування яких, використовують білкові препарати, вироблені на основі ГМО,
– пояснив молекулярний біолог Олексій Болдирєв.

Документ подали депутати від "Блоку Петра Порошенка". Нардепи переконують, що прагнуть захистити сільське господарство від іноземних компаній, які хочуть зайти на український ринок, а також вберегти ґрунт, який начебто може зіпсувати модифіковане насіння. Науковці ж кажуть, що цей закон – це катастрофа національного масштабу.

За словами депутатів, закон ще будуть доопрацьовувати. Нардепи думають заборонити ГМО тільки частково у сільському господарстві.

Тим часом в Україні, за даними Міністерства охорони здоров’я, 1 200 000 людей хворіє на цукровий діабет. Серед них і Президент України Петро Порошенко.