Принаймні, про це під час традиційного брифінгу МОЗ попросив його очільник Максим Степанов, передає 24 канал.

До теми Нардепів можуть почати штрафувати за відсутність масок у Верховній Раді

"Розуміючи, що у нас кульгає система контролю за дотриманням карантинних обмежень, уряд ще у липні подав відповідний законопроєкт до Верховної Ради про посилення відповідальності за дотримання всіх протиепідемічних заходів. Там достатньо чітко прописано, який штраф за відсутність масок у відповідних закладах є передбачений. Йдеться про штраф від 170 до 225 гривень", – наголосив Степанов.

Міністр уточнив, що цього тижня звернувся до спікера Ради Дмитра Разумкова, а тепер просить і народних депутатів на наступному пленарному тижні розглянути та проголосувати за цей законопроєкт. Степанов каже, що контроль, передбачений законопроєктом, дуже необхідний у цей час.

Що передбачає законопроєкт

Як розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в ефірі одного з українських телеканалів, на порядку денному наступної сесії Верховної Ради України справді вже є цей законопроєкт.

Він дозволить Національній поліції України складати протокол і штрафувати відразу на місці порушника,
– сказав Ляшко.

Головний санлікар також додав, що носіння маски захищає здоров’я.

"Те, що ми говоримо, що від носіння маски може зменшуватися кількість або концентрація кисню в крові, – було доведено, що це фейк. Якщо маска якісна, допущена на виробництво і є доведеним засобом індивідуального захисту, то вона не шкодить здоров'ю", – уточнив він.

Цікаво, що раніше Ляшко пропонував збільшити суму ще не прийнятих штрафів для громадян за відсутність масок у громадських місцях, де їх носіння передбачене рекомендаціями МОЗ. Йшлося про збільшення суми від 170 до 17 тисяч гривень.

Окрім того, президент Зеленський раніше звинувачував у надто кволих штрафах за порушення карантину народних депутатів. Мовляв, до місцевих виборів вони не хотіли голосувати за законопроєкт, щоб не втратити електоральну підтримку громадян.

Штрафи за відсутність маски інфографіка 24 канал
Штрафи за відсутність маски у громадських місцях / Інфографіка 24 каналу