"Зелений сертифікат" повинні узгодити до літа

Сертифікат дозволить вакцинованим і тим, хто одужав від коронавірусу, або з негативними результатами тестів легше подорожувати країнами ЄС.

До теми Які вакцини краще проти мутованих версій коронавірусу: дослідження

Європейські міністри закордонних справ зустрілися у вівторок у Брюсселі, щоб обговорити деталі "зеленого сертифіката", який ЄС має намір запровадити в червні, проте в переговорах між Європейською Комісією, законодавцями ЄС та урядами ЄС ще не досягнуто згоди,
– йдеться в повідомленні.

Свобода пересування країнами ЄС

Міністр з європейських питань Німеччини Майкл Рот сподівається на розв'язання питання найближчими днями.

Це важливо не тільки для країн, які залежать від туризму, але для всіх нас: це чіткий сигнал для свободи пересування і мобільності в Європейському Союзі,
– зауважив Майкл Рот.

Що відомо про введення COVID-паспортів

  • У кінці березня в ЄС підтримали проєкт про запровадження COVID-паспортів для вільних подорожей.
  • Зелений сертифікат буде включати QR-код для гарантування безпеки і достовірності. Також у ньому буде ім'я, дата народження, дата видачі, інформація про вакцину/тест/одужання та унікальний ідентифікатор сертифіката.
  • 18 квітня Денис Шмигаль повідомив, що Україна домовилася з Єврокомісією про співпрацю над сумісністю українського та європейського Цифрового сертифіката про імунітет від COVID-19.
  • 22 квітня стало відомо, що Україна і Туреччина розгляне варіант взаємного визнання "паспортів вакцинації" проти коронавірусу.