Єврокомісія зарезервувала 2 мільярди доз вакцини

Наразі у ЄС планують, як розподілити перші 10 мільйонів доз вакцини. Про це повідомила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, інформує Інтерфакс-Україна.

До теми У США ще до Різдва, ймовірно, розпочнуть вакцинацію проти коронавірусу

Якщо все буде гаразд, перші громадяни Європи можуть бути вакциновані вже до кінця грудня. Це буде величезний крок до нормального життя,
– зазначила фон дер Ляєн.

Наразі Єврокомісія зарезервувала 2 мільярди доз потенційної вакцини. Угоди уклали з 6 фармацевтичними компаніями.

Коротко про першу потенційну вакцину

Європейське агентство з лікарських засобів отримало офіційну заявку про видачу екстреного дозволу на вакцину проти коронавірусу. Вона надійшла від німецької компанії BioNTech та її американського партнера Pfizer. Про це інформує France24.

Ефективність та безпечність вакцини мають оцінити до 29 грудня. Ще один препарат – компанії Moderna теж оцінять до 12 січня. Наразі результати випробувань – дуже оптимістичні, ефективність препаратів 95%.

Що відомо про можливу вакцинацію в Україні?

У РНБО зазначили, що сподіваються, що до кінця 2021 року кожен охочий українець зможе зробити вакцинацію проти COVID-19. Наразі деякі приватні фармацевтичні компанії ведуть переговори про закупівлю китайської вакцини від Sinovac. Голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту РНБО Сергій Комісаренко зазначив, що він би надав перевагу препарату від Moderna.