З 1 вересня всі без виключення громадяни Україги віком від 6 років, включно із громадянами Єгипту, які перетинатимуть єгипетський державний кордон, зобов’язані мати при собі сертифікат з негативним результатом ПЛР-тесту, зробленого не пізніше, ніж за 48 годин до прибуття, йдеться у Посольстві України в Єгипті на фейсбуці.

Читайте також Для туристів відкриють піраміди та музеї Єгипту: відома дата

Єгипет прийняв рішення вимагати негативний ПЛР-тест від туристів, після збільшення кількості випадків інфікування коронавірусом.

Ми прагнемо забезпечити здоров'я тих, хто приїжджає в країну, і єгипетських громадян, тому ми погодилися з тим, що будь-який турист, який прибув в країну, повинен пройти тестування,
– заявив прем'єр-міністр Єгипту Мустафа Мадбулі.

Сертифікат ПЛР-тесту, який дозволятиме в’їзд до Єгипту повинен відповідати таким вимогам:

– Сертифікат має обов’язково містити точну дату та час здачі тесту особою;
– Сертифікат має бути виданий офіційною лабораторією, зареєстрованою у державі походження документу, та має містити печатку лабораторії;
– Сертифікат не має містити жодних виправлень, підтирань чи правок;
– Сертифікат має містити інформацію про проведений вид тесту;
– У сертифікаті має бути обов’язково зазначено, що особі було проведено тестування типу RT-PCR.

Громадяни, у яких буде відсутній необхідний сертифікат, не будуть допущені до перетину державного кордону Єгипту до відповідного розпорядження МОЗ та без обов’язкової здачі ПЛР-тесту у визначеній МОЗ Єгипту лабораторії.

Крім того, Арабська Республіка Єгипет буде за свої гроші лікувати українських туристів, які що ті захворіють на коронавірус під час відпочинку. Український президент Зеленський написав про це у твіттері та подякував єгипетському президенту Ас-Сісі за таке рішення.

Нагадаємо, що раніше туристи могли приїжджати без ПЛР-тесту лише до Шарм-ель-Шейха, Хургади, Таби, Марса-Аляма і Мерса-Матруха.