Про це в ефірі 24 каналу розповів журналіст та політик Андрій Шкіль, який проживає у Франції. За його словами, є 3 основні категорії професій, які часто контактують із людьми.
До теми У Франції протестували через обов'язкову вакцинацію: виникли сутички – відео
Хто саме має вакцинуватись
Журналіст повідомив, що у Франції насамперед вакцинувати необхідно таких громадян:
- медиків;
- пожежників;
- поліцейських.
Ці 3 категорії мають або обов'язково щепитись, або звільнятись із роботи та міняти профіль,
– наголосив Шкіль.
Франція заохочує до вакцинації
Медійник підкреслив, що інші мешканці, зробивши щеплення, отримують так званий COVID-сертифікат. У Франції цей документ називається санітарною перепусткою.
"З ним (сертифікатом – 24 канал) можна ходити у кінотеатри, ресторани та ТЦ. Тільки QR-код. Я заходжу і все нормально працює. Мене пускають, і я все можу купити", – розповів Шкіль.
Французькі ПЛР-тести поки безплатні
Журналіст також акцентував на тому, що невакциновані люди мають робити ПЛР-тести. "У такий спосіб держава заохочує зробити щеплення", – пояснив Шкіль.
Тести були безкоштовними, але вже з вересня 2021 року – платні. За словами медійника, ПЛР-тест діє 72 години. Через відповідний проміжок часу знову треба оновити тест, якщо особа знову не щепилась.
Актуально Дистанційне навчання чи вакцинація: чому вчителі ігнорують щеплення проти COVID-19
Шкіль зауважив, що мешканці Франції почали більше вакцинуватись через заохочення від країни. Адже якщо раніше навіть літня тераса у кафе була вільна для всіх, то зараз – лиш для тих, хто щеплений.
Почався підйом вакцинації,
– підкреслив журналіст.
ПЛР-тести кожні 3 дні для школярів
Дітей до 12 років у Франції не вакцинують, проте розглядають різні можливості. Одним із таких рішень, вважає Шкіль, швидше за все буде безплатний ПЛР-тест для школярів.
"Кожні 3 дні діти їх робитимуть і у такий спосіб усунеться необхідність вакцинування дітей", – наголосив журналіст.
Андрій Шкіль про темпи вакцинації у Франції: дивіться відео