Про це в ефірі 24 каналу розповів журналіст та політик Андрій Шкіль, який проживає у Франції. За його словами, є 3 основні категорії професій, які часто контактують із людьми.

До теми У Франції протестували через обов'язкову вакцинацію: виникли сутички – відео

Хто саме має вакцинуватись

Журналіст повідомив, що у Франції насамперед вакцинувати необхідно таких громадян:

  • медиків;
  • пожежників;
  • поліцейських.

Ці 3 категорії мають або обов'язково щепитись, або звільнятись із роботи та міняти профіль,
– наголосив Шкіль.

Франція заохочує до вакцинації

Медійник підкреслив, що інші мешканці, зробивши щеплення, отримують так званий COVID-сертифікат. У Франції цей документ називається санітарною перепусткою.

"З ним (сертифікатом – 24 канал) можна ходити у кінотеатри, ресторани та ТЦ. Тільки QR-код. Я заходжу і все нормально працює. Мене пускають, і я все можу купити", – розповів Шкіль.

Французькі ПЛР-тести поки безплатні

Журналіст також акцентував на тому, що невакциновані люди мають робити ПЛР-тести. "У такий спосіб держава заохочує зробити щеплення", – пояснив Шкіль.

Тести були безкоштовними, але вже з вересня 2021 року – платні. За словами медійника, ПЛР-тест діє 72 години. Через відповідний проміжок часу знову треба оновити тест, якщо особа знову не щепилась.

Актуально Дистанційне навчання чи вакцинація: чому вчителі ігнорують щеплення проти COVID-19

Шкіль зауважив, що мешканці Франції почали більше вакцинуватись через заохочення від країни. Адже якщо раніше навіть літня тераса у кафе була вільна для всіх, то зараз – лиш для тих, хто щеплений.

Почався підйом вакцинації,
– підкреслив журналіст.

ПЛР-тести кожні 3 дні для школярів

Дітей до 12 років у Франції не вакцинують, проте розглядають різні можливості. Одним із таких рішень, вважає Шкіль, швидше за все буде безплатний ПЛР-тест для школярів.

"Кожні 3 дні діти їх робитимуть і у такий спосіб усунеться необхідність вакцинування дітей", – наголосив журналіст.

Андрій Шкіль про темпи вакцинації у Франції: дивіться відео