Зоя Ісакова – сімейний лікар однієї із столичних поліклінік. Під її відповідальністю майже 2 тисячі пацієнтів. Медик не закріплена за адресами, родини її самі обрали.
Така система діє з 2011 року у центрі первинної медико-санітарної допомоги у Дарницькому районі Києва. Тепер Міністерство охорони здоров'я хоче впровадити її на всеукраїнському рівні.
Читайте також: Медична реформа впроваджується для пацієнтів, а не медиків, – екс-міністр охорони здоров'я
Лікарів МОЗівська реформа примусить жорстко конкурувати. Від кількості пацієнтів буде залежати їхня заробітна платня. Сімейні лікарі зможуть отримувати від 15 до 25 тисяч гривень.
Щоправда, частина медиків може опинитися у скруті. На думку екс-міністра охорони здоров'я Миколи Поліщука, скорочень не вдасться уникнути.
Медики, які надають свої послуги якісно, нікуди не зникнуть. До них ітимуть пацієнти. Інші ж будуть змушені змінити свою спеціальність,
– пояснив він.
Та головна новація – це повний перезапуск системи фінансування галузі. МОЗ пропонує первинну медичну допомогу зробити безкоштовною, бюджетні кошти виділяти не на лікарняні ліжка, а конкретно на кожного пацієнта. Сума ця складає зараз приблизно 100 доларів в рік на людину.
Читайте також: Як депутати голосували за медичну реформу
Медики переконані, що безкоштовна первинна меддопомога посприяє зниженню кількості захворювань. Безкоштовними стануть також аналізи у приватних клініках, пологи, медичні обстеження, щеплення, паліативна допомога.
Експерти пояснили, що на початку реформа буде болючою, але за 3 роки Україна отримає якісну медицину.