Про те, що саме лікарські препарати часто є провокаторами гострого гастриту, розповів прес-секретар професійної асоціації лікарів-гастроентерологів в Німеччині Дагмар Майнц, пише Focus.

Також на тему: Гастрит: як лікувати та як уберегтись від захворювання

Які ліки виклиають гастрит?

В першу чергу, це селективні нестероїдні протизапальні препарати, такі як ібупрофен і диклофенак, навіть якщо вони використовуються в якості мазей або супозиторіїв. Також це ті ліки, які містять ацетил, і залізовмісні препарати.

Гастрит – симптоми
У разі гастриту людина відчуває біль в животі, її мучить печія, відрижка, нудота і відчуття переповнення шлунка.

Але особливо небезпечний гастрит ускладненнями.


Алкоголь може викликати гастрит / unsplash.com

Він зазвичай є першою стадією розвитку виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки, а, переходячи в хронічну фазу, підвищує ризик раку шлунка.

Які ще речовини можуть викликати гастрит?

Німецький лікар Дагмар Майнц спростував здатність кави викликати розвиток гастриту, але попередив про згубний вплив на шлунок куріння і алкоголю.

Кава не має нічого спільного із запаленням слизової шлунка, алкоголь пов'язаний з розвитком саме гострого гастриту, а куріння призводить до загального зниження кровотоку, включаючи слизову оболонку шлунка, що затримує процес загоєння уражень,
– пояснив експерт.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.