Про це пише ScienceDaily.

Читайте також: Вчені здивували заявою про шлунково-кишковий тракт

Науковці вивчили фактори ризику утворення закупорки вен у понад 490 тисяч людей. Вони проаналізували ДНК понад 337 тисяч пацієнтів, 5,7 тисяч з яких страждали від варикозного розширення вен.


Високі люди схильні до розвитку варикозу

За допомогою алгоритмів штучного інтелекту експерти визначили 30 областей генетичного коду, які пов'язані з виникненням проблеми. Як показало дослідження, гени, які відповідальні за ріст людини, впливають і на розвиток недуги.

Ці гени можуть викликати руйнування клапанів у венах, що дозволяє крові накопичуватися в певних точках. У високих людей ризик появи закупорки вен в рази більше, ніж у низьких.


Високі люди схильні до розвитку варикозу

На розвиток варикозного розширення вен, крім росту, сприяє надмірна вага, вагітність, похилий вік.

Автори наукової роботи впевнені, що їх відкриття допоможе розробити новий спосіб лікування захворювання варикозу.

Чим небезпечний варикоз? Ця хвороба може призвести до тромбофлебіту – запальні процеси в уражених венах, кровотеч, порушення харчування тканин, підвищеної пігментації, підвищеного тромбоутворення. у складних випадках варикоз може призвести до летальних наслідків.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.