Попередні дослідження стверджували, що шлунково-кишковий тракт протягом десяти хвилин може зв'язатися з мозком, щоб, наприклад, дати зрозуміти, наскільки організму потрібна їжа, пише Science Mag.

Читайте також: Назвали хворобу, яка у майбутньому стане причиною розвитку раку №1

Вони вивчили новий тип нейронів, що забезпечують створення надшвидкого каналу для передачі нервових імпульсів. Попри те, що ці нейрони знаходяться поза мозком, вони ідеально підходять для визначення заохочувальної системи, які стимулюють мотивацію і збільшують задоволення.

Результати дослідження показали, що шлунково-кишковий тракт людини володіє більш ніж 100 мільйонів нервових клітин, подібних до тих, з яких складається наш мозок.

Шлунково-кишковий тракт напряму пов'язаний з мозком
Шлунково-кишковий тракт напряму пов'язаний з мозком

Дослідники вважають, що такий спосіб швидкого повідомлення необхідний організму для максимально швидкого реагування в разі отруєння та інших загрозливих нам факторів. До того ж, така система дозволяє нам збільшити ступінь задоволення від їжі, а відповідно, стимулювати відповідають за мотивацію ділянки "сірої речовини".

Висновок вчених такий: шлунково-кишковий тракт напряму пов'язаний з мозком.

Що таке нейрон? Це спеціалізована нервова клітина, що є основною структурною і функціональною одиницею нервової системи.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.