Науковці зі штату Айова опублікували своє дослідження у журналі Американської медичної асоціації.

Важливо Маски українського бренду ввійшли до рейтингу Forbes, як найкреативніші

Як зазначили фахівці, дані показують, що поширення SARS-CoV-2 відбувається типовими для респіраторних вірусів шляхами. Тобто заразитися можна повітряно-крапельним шляхом через інфекційні частинки, які виявилися досить близько від очей, носа або рота.

Науковці порівняли два засоби захисту, які блокують таку передачу вірусу: медичні маски й пластикові щитки для обличчя. Дослідження показали, що щитки досить ефективно стримують вірус.

Які переваги мають щитки

  • На рекомендованій дистанції майже у 2 метри від іншої людини щитки для обличчя затримали до 92% вірусних часток, відзначають науковці.
  • На відміну від масок, які мають короткий термін використання і не можуть застосовуватися повторно, пластмасові засоби захисту можна мити водою з милом або звичайними побутовими дезінфікуючими засобами й використовувати багаторазово.
  • Фахівці, які брали участь у дослідженнях, також заявили, що такі щитки зручніше носити, через них простіше спілкуватися з оточуючими, і вони не дозволяють випадково доторкнутися до свого обличчя руками (що є одним зі шляхів передачі вірусу).
  • Експерти додали, що пластмасові щитки можна виробляти за доступною ціною і швидко поширювати.

Науковці зазначили, що використання цього засобу може допомогти стримати поширення вірусу й оцінили його ефективність у діапазоні від 68 до 96%.

Коронавірус у світі: головне

  • Станом на 1 травня у світі на коронавірус захворіли 3 357 631 людина, з них 237 029 хворих померли, ще 1 067 670 осіб одужали.
  • Країни закрили свої кордони, зупинили пасажирські перевезення та оголосили карантин.
  • Однак деякі країни вже почали пом'якшувати карантинні заходи.
  • Є й такі місця, де коронавірус відступив. До прикладу, Гренландія перша поборола COVID-19.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.