Зміна №1 – опалення
Всі громадяни платитимуть за тепло за лічильниками, навіть якщо їх у будинку немає. Гройсман пояснив таке рішення тим, що це має вберегти від космічних платіжок та комунальників, які гріють не помешкання, "а власні руки".
Для всіх міст нараховувати оплату за тепло по лічильниках. Для всіх. Якщо в будинках немає лічильників, то, будь ласка, в місті є лічильники? Беріть середнє по цих лічильниках на квадратний метр і нараховуйте тим будинкам, у яких немає лічильників. Це буде означати єдине – що середні нарахування будуть абсолютно об'єктивними,
– заявив глава Уряду.
Зміни №2 і №3 – лікарі "на вибір" та медичне страхування
Інша актуальна тема – система медичного страхування. Вона частково має запрацювати з наступного року. Сьогодні, 30 листопада, міністри затвердили відповідні постанови.
Розпочнуть з первинної ланки – сімейних лікарів, педіатрів, терапевтів. Гроші йтимуть за пацієнтом, а не закріплюватимуться за закладом. Кожен зможе обирати, де лікуватиметься. Лікарі працюватимуть в конкурентних умовах. І той медик, який користується більшим попитом, матиме вищу зарплату.
Коли ви прийдете до лікаря, він запропонує вам приписатися до нього. Укласти з ним угоду, що ви будете в нього лікуватися. Коли ви це зробите, ви отримаєте свій унікальний номер. Система вас побачить. За вас заплатять певний встановлений тариф, який за нашими розрахунками, в середньому, буде складати 210 грн на рік на людину,
– пояснив заступник міністра охорони здоров'я України Павло Ковтонюк.
У МОЗ запевнили, що за такою схемою сімейний лікар зможе отримувати навіть 50 тисяч гривень зарплатні. Також пообіцяли, що індивідуальних внесків з пацієнтів на страхування не братимуть. Гроші візьмуть з податків.
Процес переходу на нову модель фінансування у лікарнях буде поступовим. Повністю система страхування має запрацювати на усіх рівнях до 2020 року.
Читайте також: Провели першу операцію на серці дитини без наркозу в Києві