Керівник напрямку флебології і судинної хірургії МС "Добробут" Володимир Герасимов у ексклюзивному коментарі для Здоров’я 24 назвав основні симптоми варикозу.

Читайте також: Варикоз: симптоми, профілактика і лікування

Він зазначає, що у групі ризику є ті, хто має спадкову схильність до розвитку до слабкості венозної стінки – вроджене недорозвинення одного з видів сполучної тканини (колагену). При наявності хвороби стінки судин, по яких кров біжить до серця деформуються, і починають гірше виконувати свою роботу.

Варикозне розширення вен – симптоми
1. Біль.
– гарячий пульсуючий біль;
– нічні судоми і свербіж у м’язах;
– болі при ходьбі;
2. Набряки в ногах.
3. Почуття розпирання і важкості в ногах.
4. Зміни шкіри.
5. Покручені, подовжені варикозні вени, що виступають над поверхнею шкіри гомілок і стоп, з мішкоподібними, циліндричними або змішаними розширеннями.
6. Судинні зірочки (телеангіоектазії).


Варикоз на початкових стадіях може переплутати з втомою

Варикоз підступний тим, що на початку протікає непомітно. Важкість у ногах та стомлюваність більшість людей сприймають за звичайну втому.

Судинний хірург Володимир Герасимов
“Згодом виникають судинні зірочки і дрібні розширені судини на шкірі. І тільки потім з'являються головні ознаки варикозу - роздуті і розширені вени. Але навіть в такому випадку багато хто думає, що це хоч і негарно, але нічого страшного немає. І дуже сильно помиляються”.

Варикоз небезпечний своїми ускладненнями, які виникають у 95% випадках. Це – поява різних дерматитів і алергічних реакцій, трофічні виразки, які дуже погано гояться, а в окремих випадках навіть викликають рясну кровотечу з вен. Проте найсерйознішим наслідком варикозу є тромбофлебіт або утворення тромбів.

При виникненні такого ускладнення може статися тромбоемболія легеневої артерії, яка може призвести до смерті. Тому варикоз – це серйозний фактор ризику при будь-якому оперативному втручанні.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.