Головний санітарний лікар зауважив, що порушення у церквах були поодинокими. Про це він сказав в ефірі програми "Свобода слова" на ICTV.

Важливо Скільки відсотків українців захворіють на COVID-19: прогноз МОЗ

Також Ляшко зазначив, що у більшості випадків українці збирались біля храмів.

Були поодинокі церкви, які допустили вірян у храм і не дотримувалися норм. Але у більшості випадків українці збирались біля храмів, утворювали масові скупчення. Це може призвести до наступного сплеску коронавірусу,
– наголосив Ляшко.

Він закликав українців залишитися на Великдень вдома та дивитися трансляцію онлайн.

Великдень в умовах карантину: головне

  • Враховуючи заборону масових релігійних заходів, спільні посвячення верби та великодніх страв для мирян у храмах та на прихрамовій території не проводити, щоб не допускати скупчення людей.
  • Дозволити мирянам у день свята після прочитання відповідних молитов про благословення у храмах окропити все святою водою.
  • Під час богослужінь у храмі мають бути присутні священнослужителі та церковнослужителі, чтеці та співці, інші особи, які беруть участь у звершенні богослужінь та забезпеченні трансляції (у разі її здійснення) – спільною загальною кількістю не більше 10 осіб.
  • У позабогослужбовий час не відмовляти мирянам, які індивідуально прийдуть до храму з релігійними потребами, у їх задоволенні.

Так легко наприкінці карантинних заходів зруйнувати все те, що ми досягли. Ми досягли багато чого. Наразі ми розвиваємося у динаміці, яка не перевищує 2% населення,
– сказав санітарний лікар країни.

Зверніть увагу! МОЗ намагається максимально розтягнути пік захворювання на коронавірус. Адже, коли одночасно хворітиме велика кількість людей, то система охорони здоров'я буде перевантажена, а лікарів та обладнання не буде вистачати, аби лікувати всіх.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.