Відповідну інформацію Супрун опублікувала на своїй сторінці у Facebook.
Чи заходили ви коли-небудь в кімнату, а потім зупинялись там на кілька секунд, бо забули, що вам потрібно? Або ж просто залишали ключі не на звичному місці і довго не могли пригадати, де вони лежать? Така рутинна забудькуватість є цілком природною. Втім, що старшими ми стаємо, то більш вірогідно, що це може бути небезпечним симптомом, який свідчить про появу деменції,
– зазначається у повідомленні.
Читайте також: Як тренувати мозок та розвивати пам'ять: поради від Супрун
Супрун пояснила, що деменція (недугу ще називають старечим безумством) – це порушення когнітивних функцій, що провокують деградацію пам'яті, мислення, здатності спілкуватися і виконувати повсякденні завдання.
Хвороба Альцгеймера є найпоширенішою причиною деменції та спричиняє 60-80% випадків цього синдрому. Симптоми недуги проявляються у літніх людей після 60 років. Однак іноді хвороба вражає і молодих людей.
Так, Супрун написала, як можна ефективно протидіяти хворобі Альцгеймера:
Якомога більше рухайтесь
Згідно з результатами досліджень, регулярні тренування сприяють покращенню когнітивних функцій людей, у яких були порушення пам‘яті. Коли люди ходять, бігають чи танцюють, у мозку виділяється фактор росту, що сприяє виживанню нейронів і встановленню між ними зв’язків. Це підтримує пам’ять і дозволяє вчитись новому.
Харчуйтесь повноцінно
Фізична активність разом зі збалансованим харчуванням – надійний захист від серцево-судинних захворювань, які науковці також відносять до факторів ризику, що спричиняють хворобу Альцгеймера. Здоровий раціон має включати фрукти, овочі, продукти з цільного зерна, макаронні вироби, бобові, горіхи та насіння, а також рослинні олії, рибу (оселедець, скумбрія), птицю та молочні продукти. А ось вживання червоного м’яса варто обмежити. Такий раціон також знижує ризик деяких видів раку і когнітивних розладів, та уповільнює прогрес деменції.
Читайте також: Супрун назвала звичку, яка покращить психічне здоров’я
Не припиняйте тренувати мозок
Регулярна розумова діяльність допомагає зміцнити нейронні мережі та сповільнює їх ослаблення в процесі старіння. Читання, гра на музичному інструменті, настільні ігри чи вивчення мов – найефективніше дозволяють підтримувати когнітивні навички.
Спілкуйтесь та підтримуйте соціальні контакти
Постійне спілкування – це активна розумова діяльність, зокрема концентрація уваги та стимуляція пам’яті, а це покращує когнітивні функції та зміцнює нейронні мережі. Тому спілкуйтесь з близькими якомога більше, пригадуйте різні історії, обговорюйте новини чи книжки.
Що таке деменція? Це порушення когнітивних функцій, яке провокує деградацію пам’яті, мислення, здатності спілкуватись та виконувати повсякденні завдання.
Що таке хвороба Альцгеймер? Найпоширеніша форма деменції, нейродегенеративне захворювання, описане в 1907 році німецьким психіатром Алоїсом Альцгеймером. Як правило, хвороба починається з малопомітних симптомів, але з плином часу прогресує. Найчастіше на ранніх стадіях розпізнається розлад короткочасної пам'яті, наприклад, нездатність згадати недавно завчену інформацію. З розвитком хвороби відбувається втрата довготривалої пам'яті, виникають порушення мови і когнітивних функцій, пацієнт втрачає здатність орієнтуватися в обстановці і доглядати за собою. Поступова втрата функцій організму веде до смерті.