Про ерогенні зони розповіла сексологиня Ольга Василенко.

До теми: Як жінці отримати задоволення від сексу, якщо не підходить розмір члена

Чого ви могли не знати про ерогенні зони

  • Ерогенні зони бувають генітальними (в області геніталій) та позагенітальними (в інших частинах тіла).
  • Збудження буває сенсорним, яке проявляється думками про секс, але ще без відгуку геніталій та секреторне, коли людина відчуває прилив крові до геніталій і виділяється змазка. Не варто розчаровуватися тільки тому, що мастило не виділяється від одного поцілунку і погладжувань. Тоді, можливо, прийде розуміння, що необхідність кунілінгусу або активного петтингу для секретного збудження – це норма.
  • Не потрібно порівнювати своє збудження на початку відносин та через рік. На початку відносин відчуття зазвичай яскравіші та реакція швидше.
  • Помилка багатьох – порівнювати відгук ерогенних зон з відчуттями клітора або головки члена. Це не зовсім коректо, адже самі статеві органи "вмикаються" при стимуляції інших ерогенних зон, а не навпаки. Наприклад, від ласк шиї та поцілунків грудей, після яких хочеться, щоб стимуляція перейшла на геніталії.
  • Пам'ятаєте, що оргазм у голові, а це значить що і всі відчуття теж там. Якщо перестати вимагати від шиї чутливості клітора або головки члена і просто насолодитися відчуттями, то можна виявити, що шия теж вельми чутлива.

Як сформувати нові ерогенні зони?

Після роботи з помилковими установками можна переходити до практики. Нові ерогенні зони формуються завдяки досвіду, тому самостійно або з партнером підключайте стимуляцію нових зон.

Дехто помилково вважає, що ерогенні зони відгукуються лише на акуратні погладжування, але це не так. Для кожної ерогенної зони існують свої стимуляції – поцілунки, стискання, щипання, кусання тощо.
Заведіть звичку відзначати ті ерогенні зони, які ви виявили та невдовзі помітите, яке чутливе ваше тіло.

Чи є якийсь список ерогенних зон у чоловіків та жінок?

Те, що приємно одному, може бути абсолютно неприємно іншому. Так, ми знаємо, що клітор і головка члена найчутливіші у кожного, втім інші ерогенні зони потрібно дослідити самостійно. Звісно, є різні дослідження, але все це статистика, яка далека від конкретного випадку і людини.

Чи може ерогенна зона зникнути або перестати працювати?

Ерогенні зони можуть бути динамічними й найчастіше це помічається у жінок. Переконайтеся в тому, що лібідо не занижене, наприклад від втоми, стресу, депресії, грудного вигодовування або внаслідок хвороби.

Чому деякі люди відчувають лоскіт замість насолоди

Лоскіт – це показник чутливості, отже потрібно попрацювати з оцінкою відчуттів, ласки й розслаблення. Найчастіше лоскіт виникає через напругу або неправильну стимуляцію, тому намагайтеся змінювати дії та розслаблятися за допомогою глибокого дихання.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.