Уже кілька років штучне серце невтомно вдосконалюють місцеві вчені. Для створення зразка використали інноваційні матеріали — полімери та графен (шар вуглецю товщиною в один атом).

"Ми розробили інноваційний матеріал, який можна використовувати для створення механічних протезів серця. Він набагато довговічніший за ті, що використовують зараз. Зокрема, мова йде про внутрішню мембрану. Графен має відмінні бар'єрні властивості і дозволяє краще зберігати кисень у крові", — каже професор Мирослава Ель Фрай.

Такий протез здатен тривалий час підтримувати життя пацієнта, поки той чекає на трансплантацію органа. Науковці вірять, що їхнє ноу-хау стане гідним конкурентом американським аналогам, які потрібно регулярно замінювати. Однак, попереду ще тривалі медичні випробування.

Хоча до операційних палат протез потрапить не скоро, вчені певні, що у майбутньому він врятує не одне життя. Тому будуть раді усім зацікавленим інвесторам. Адже для завершення тестувань їм потрібно щонайменше 2,5 мільйони доларів.

Читайте також: Цікавий факт: кава може покращити життя людям похилого віку